Kategorie: Informace

Přestavba vozů na LPG je i pro rychlá auta - BMW M5 na LPG

Přestavba vozů na LPG je i pro rychlá auta - BMW M5 na LPG

Přestavby vozů na LPG jsou známé asi jen z jednoho důvodu a tím je úspora nákladů. To samozřejmě není na škodu, ale... Kdo by se nechtěl pochlubit autem, které jezdí s polovičními náklady díky LPG pohonu a přitom strčí do kapsy průměrné Porsche na německé dálnici?

Firma G-Power v tomto učinila malou revoluci, kdy díky přestavbě BMW M5 na LPG pohon, tedy mimo jiná vylepšení, vytvořila auto, které dosáhlo rychlosti 333 km/h s pohonem na plyn. Faktem ale zůstává, že tato proměna se s cenou dostala podstatně výše, než by jste za přestavbu na plyn zaplatili u nás. Cena se vyšplhala v přepočtu nad 800 000 Kč. Je ale jasné, že pokud se bavíme o těchto číslech, bude za tím víc úprav než pouhá přestavba na plyn.

Firma G-Power se specializuje výhradně na úpravy BMW a věnuje této značce opravdu výjimečnou péči. Naše M5-ka dostala také dva kompresory ASA, velký mezichladič na stlačený vzduch, který chladí voda a upravenou řídící jednotku. Jako kosmetickou úpravu ještě dostal nový výfuk a náš plynový ďábel byl na světě. Pod kapotou se skrývá stádo 660 koní a ti roztáčí pětilitrový desetiválcový motor.

Přestože toto BMW M5 na LPG pohon bude pro většinu z nás jen nesplněným snem, je hezké vidět, že LPG není pohon pro slabochy a určitě má co nabídnout i závodním nadšencům.

K tomuto tématu se jako první mimo jiné vyjádřil známý pořad o autech Top Gear. Tento díl můžete vidět níže (část 1 a část 2).

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.